Hrady, zámky a tvrze Čech, Moravy a Slezska - Castles.cz  

  www.hrady-zamky-tvrze.cz  

  www.tvrze.cz  

  www.castles.cz  

Hrady, zámky a tvrze Čech, Moravy a Slezska

Zámek ZÁMEK ČASTOLOVICE
 
ÚVOD
HISTORIE
POPIS
TURISTICKÉ INFORMACE
OTEVÍRACÍ DOBA
KULTURNÍ AKCE
SPECIÁLNÍ OBJEKTY
KONTAKTY
GALERIE OBRÁZKŮ
LITERATURA
 
PROHLÍDKOVÉ TRASY PLATNÉ PRO ROK 2008:
 
Zámecká expozice
Zámecký park
 
DATUM AKTUALIZACE:
Aktualizace 14. 3. 2013
Zámecká expozice

Stálá expozice zámku je umístěna do dvaceti místností, které jsou zařízeny historickým nábytkem od dob renesance až po biedermeier. Dekorační látky, množství osobních předmětů, fotografií a květin, dávají návštěvníkům pocit, jakoby právě odešli jeho obyvatelé. Sbírka obrazů je známa především originály Karla Škréty, Lucase van Valckenborga a J.H. Schonfelda. Bývalá jídelna, zvaná Tobiáška, je zdobena obrazovou galerií českých panovníků v životní velikosti. Strop je složen z dřevěných kazet s obrazy z Tobiášova života. Arkádová chodba s množstvím květin, které svou přítomností a vůní nádherně doplňují atmosféru celého zámku, návštěvníky uvede do nejznámějšího Rytířského sálu. Jeho rozloha 300 m2 s původním renesančním kazetovým stropem, je chloubou častolovického zámku. Na jeho čtyřiadvaceti malovaných polích jsou zobrazeny příběhy ze Starého zákona podle rytin Jana Sadelera, které vznikly z kreseb vlámského umělce Maertena de Vos v 16.století. Ostatní obrazy pochází z doby Adolfa Vratislava ze Sternberga, který zde umístil podobizny členů svého rodu. Pod portéty byly umístěny i některé panely z původních dřevěných kazetových stropů z jižního křídla.Se sálem je spojena kaple Božího těla, které dominuje oltář tyrolského původu s renesančními reliéfy. Je datovan letopočtem 1601.

OTEVÍRACÍ DOBA K OKRUHU
Datum od - do a dny v týdnu: Čas od - do: Poslední prohlídka: Poznámka:
1. 1. - 30. 4.  
PO ÚT ST ČT SO NE zavřeno
STÁTNÍ SVÁTKY
1. 5. - 30. 9.  
PO ÚT ST ČT SO NE 09:00 - 18:00 17:00
STÁTNÍ SVÁTKY
1. 10. - 31. 12.  
PO ÚT ST ČT SO NE zavřeno
STÁTNÍ SVÁTKY

CENÍK VSTUPNÉHO K OKRUHU
Název ceny: Bližší popis: Období platnosti: Cena:
základní vstupné dospělí
115,- Kč
snížené vstupné děti, studenti a důchodci
75,- Kč
rodinné vstupné I rodiče a max. 2 děti
310,- Kč
rodinné vstupné II rodiče a 3 a více dětí
390,- Kč

OSTATNÍ INFORMACE K OKRUHU
Foto: NE
Video: NE

OSTATNÍ PŘÍPLATKY A SLEVY - POZNÁMKY (PLATNÉ OBECNĚ PRO CELÝ OBJEKT)
Do zámeckého zvěřince se bude vybírat vstupné pouze 7 dní v roce,
jak dovoluje zákon (plné vstupné 30 Kč a snížené vstupné 15 Kč). Mimo tyto dny vstup zdarma s možností dobrovolného příspěvku na činnost zvěřince.

POSKYTOVANÉ SLUŽBY NÁVŠTĚVNÍKŮM
Obřady se konají nejčastěji každou první a třetí sobotu v měsíci. V ostatních dnech je to možné pouze po vzájemné dohodě s matrikou. Zámek Častolovice patří pod matriku v Kostelci nad Orlicí, která sídlí na Městském úřadě (Petra Karkošová, telefon: +420 494 337 282, email: pkarkosova@muko.cz). Svatby konané v malé obřadní síni - základní cena 10.000,- Kč. V ceně je hudební doprovod, květinová výzdoba, sklenka sektu jako přípitek pro novomanžele, svědky a oddávající. Parkování v zámeckém areálu, možnost focení a natáčení v nádvoří zámku. Novomanželé s nejbližšími příbuznými se mohou také fotografovat v pokojích stálé expozice. (doba focení cca. 30 min.). Obřad trvá zhruba 20 - 30 minut. Svatební síň je účelově upravená místnost s možností až 40 míst k sezení (možno upravit dle požadavku). Obřad je doprovázen živou klávesovou hudbou. Svatební obřady jsou pořádány vždy v celou hodinu. Příjezd na zámek 10 min. předem. Při rezervování datumu a hodiny obřadu se vybírá záloha 1.000,- Kč a podepisuje smlouva. Pro náročné zájemce či velké skupiny je možné uspořádat svatební obřad v Rytířském sále nebo v zámecké kapli Božího Těla - cena 25.000,- Kč. Délka obřadu u civilní svatby je prakticky stejná. U církevní svatby je třeba počítat i s celou hodinou. V ceně je parkování pro hosty, přípitky, možnost focení a natáčení v expozici. Rytířský sál umožní účast většího počtu hostů (do 200).

Na zámku se často pořádají různé oslavy, bankety i svatební hostiny. V sálu Oranžérie je možno k jednomu stolu o šířce 180 cm posadit od 24 až do 90 osob.Také je možné aranžmá tzv. rautu, kdy se do sálu pohodlně vejde až 200 osob. Pro menší skupiny je vhodnější salónek Galerie, kde k jednomu stolu může usednout až 26 osob nebo raut do 100 hostů. Je k dispozici také Růžová restaurace s kapacitou asi 50 osob. Ta jde pronajmout jen mimo provozní dobu zámku, jinak slouží jeho návštěvníkům.
WC - Občerstvení - Parkoviště - Suvenýry - Pronájem prostor - Svatby, obřady

 

 

Reklama  |  Vysvětlivky  |  Kontakty  | © 2003 - 2011  Castles.cz - Hrady, zámky a tvrze Čech, Moravy a SlezskaTOPlist
... další odkazy