Hrady, zámky a tvrze Čech, Moravy a Slezska - Castles.cz  

  www.hrady-zamky-tvrze.cz  

  www.tvrze.cz  

  www.castles.cz  

Hrady, zámky a tvrze Čech, Moravy a Slezska

Zámek ZÁMEK HRUBŠICE
 
ÚVOD
HISTORIE
POPIS
TURISTICKÉ INFORMACE
OTEVÍRACÍ DOBA
KULTURNÍ AKCE
SPECIÁLNÍ OBJEKTY
KONTAKTY
GALERIE OBRÁZKŮ
LITERATURA
 
SITUACE OBJEKTU:
 
Zámek Hrubšice

 
DATUM AKTUALIZACE:
Aktualizace 25. 11. 2008
Exteriér, stavební vývoj:

Zámek Hrubšice je jednoposchoďová čtyřkřídlá budova s prostorným vnitřním nádvořím. Nejstaršího původu je asi západní křídlo, jehož zdivo je nejsilnější. Pilíře v nárožích východního křídla by naopak mohly svědčit pro existenci někdejší hradby vymezující nádvoří bývalé tvrze. Průchod do nádvoří vede od severu bosovaným portálem zdobeným plastikami. Prostor nádvoří je na severu a východě lemován arkádami, jenž v patře spočívají na toskánských sloupcích.

 
Interiér:

Renesanční klenby. Nejvýraznějším prostorem zámku je velký sál o kapacitě 70 osob, jenž se nachází v prvním patře západního křídla. Ostatní prostory jsou postupně upravovány pro účely penzionu, příjemné posezení bude jistě i ve sklepení východního křídla, kde dnešní majitel zřídil vinárnu. V části prostor západního křídla je zřízena hospoda s menším salonkem. Za pozornost stojí i erby pánů z Lipé, které se nachází nad některými dveřmi v nádvoří zámku.

 
Současný stav:

Zámek se dochoval v podobě, jak byl popsán výše, venkovní fasády potřebují kompletní renovaci, fasády zámku v nádvoří jsou již opraveny a celé nádvoří působí velmi pěkným dojmem.

 

 

Reklama  |  Vysvětlivky  |  Kontakty  | © 2003 - 2011  Castles.cz - Hrady, zámky a tvrze Čech, Moravy a SlezskaTOPlist
... další odkazy