Hrady, zámky a tvrze Čech, Moravy a Slezska - Castles.cz  

  www.hrady-zamky-tvrze.cz  

  www.tvrze.cz  

  www.castles.cz  

Hrady, zámky a tvrze Čech, Moravy a Slezska

Zámek ZÁMEK STARÝ RYBNÍK
 
ÚVOD
HISTORIE
POPIS
TURISTICKÉ INFORMACE
OTEVÍRACÍ DOBA
KULTURNÍ AKCE
SPECIÁLNÍ OBJEKTY
KONTAKTY
GALERIE OBRÁZKŮ
LITERATURA
 
SITUACE OBJEKTU:
 
Zámek Starý Rybník

vstupní portál

 
DATUM AKTUALIZACE:
Aktualizace 28. 9. 2008
Exteriér, stavební vývoj:

Zámek Starý Rybník stojí asi 50 metrů severovýchodním směrem od hradní zříceniny. Je to obdélníková patrová budova v empírovém slohu, krytá mansardovou střechou s řadou vikýřů. Devítiosé dvorní průčelí zámku se dvěma vstupními portály zvýrazňuje uprostřed trojosý rizalit s trojúhelníkovým štítem. Okna jsou zdobena lizénami, pouze trojice oken v patře rizalitu je nahoře zakončena suprafenestrami. Zámecká budova je podsklepená, většina suterénních prostor má valené klenby. Severovýchodně od zámku vznikl malý park s kaplí Panny Marie v severní části ohradní zdi.

 
Interiér:

Interiéry byly po roce 1945 uzpůsobeny využití zámku, čímž došlo k jejich zásadnímu znehodnocení. Přízemí je valeně zaklenuto, patro plochostropé.

 
Současný stav:

Chátrající zámecká budova obklopená z jedná strany zemědělským areálem a z druhé strany zplundrovaným parkem je dnes prázdná. Vzhledem k rekonstrukci hospodářského dvora, která započala počátkem tohoto století, se snad i zámku blýská na lepší časy a dojde i na rekonstrukci samotné zámecké budovy.

 

 

Reklama  |  Vysvětlivky  |  Kontakty  | © 2003 - 2011  Castles.cz - Hrady, zámky a tvrze Čech, Moravy a SlezskaTOPlist
... další odkazy